Üniversite öğrencilerine 10 GB internet bu ay başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, örgün eğitimdeki üniversite öğrencilerine 10 GB ücretsiz internet uygulamasıyla ilgili tarih açıkladı.

A Haber canlı yayında konuşan Uraloğlu “Yaklaşık 3,6 milyon öğrencimizi kapsayacak olan bu projede bunu hak eden öğrencilerimiz kullanmış olacak. Bu ay başlayacağız vermeye” dedi.

‘TÜRKİYE KART ÖDEMELERİNDE KOLAYLIK SAĞLAYACAĞIZ’

Hazırlıkları yapılan Türkiye Kart hakkında da açıklama yapan Bakan Uraloğlu şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Kart ile ödeme sistemleri noktasında büyük kolaylık sağlayacak. Konya’da pilot bölge olarak başladık. Aynı zamanda bir banka ve kredi kartı şeklinde kullanılması da mümkün. Ödeme sistemlerinde de yolculuklarda da kullanılacak. Kartın bir ücreti olmayacak. Siz ön ödeme yapabilirsiniz şahsınıza ait bir banka hesabı ile ilişkilendirebilirsiniz. Doğrudan bu hesabı PTT’de tutabilirsiniz. Bizim amacımız o zaten orada kullandığınız anda bütün ilgili paydaşlar belediyeler anlık olarak görüyor. Haftalık aylık ne zaman ise paraları ilgili hesaba aktarıyorsunuz. İlk başta ulaştırmada kullanılacak bu kart. Türkiye Kart’ın bir ücreti olmayacak. Sadece ulaşım için harcayacağınız ücreti vereceksiniz.

Dijital cüzdan, NFC, karekod gibi alternatif ödeme yöntemlerini barındırıyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x