Tecno POVA 6 Pro büyük pil ve yüksek ekran yenileme hızıyla geliyor

Barcelona, İspanya’da düzenlenen MWC etkinliğinde Tecno, bir dizi yeni cihazını tanıttı. Bu cihazlardan biri de, önceki modeli POVA 5 Pro‘nun yerini alacak olan Tecno POVA 6 Pro akıllı telefonu. Bu yeni model, özellikle oyun meraklılarına hitap eden orta segment bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Cihaz, altında özel bir dokuma deseni bulunan yarı şeffaf bir arka panele ve LED ışık şeridine sahip. Bu tasarım, selefinden alınarak güncellenmiş ve cihazın sağ tarafında, kamera sensörlerinin yanında yer alıyor. 210 mini LED ve dokuz farklı aydınlatma modu ile kişiselleştirilebilen bu ışıklar, kullanıcıların cihazlarını daha da özelleştirmelerine olanak tanıyor.

Tecno POVA 6 Pro, 6.78 inç büyüklüğünde bir AMOLED ekrana sahip ve bu ekran FHD+ çözünürlük ile 120Hz yenileme hızı sunuyor. Ayrıca ekrana entegre edilmiş bir parmak izi tarayıcısı bulunuyor. Cihazda 32MP çözünürlüğünde bir ön kamera mevcut ve arkada ise 108MP ana sensör başta olmak üzere, 10x yakınlaştırma yapabilen bir sensör, 2MP derinlik lensi ve bir AI ünitesinden oluşan üçlü kamera kurulumu yer alıyor.

Tecno POVA 6 Pro büyük pil ve yüksek ekran yenileme hızıyla geliyor

Donanım tarafında ise Tecno POVA 6 Pro, Dimensity 6080 yonga seti ile güçlendirilmiş. Cihaz 8GB ve 12GB RAM seçenekleri ile birlikte sunuluyor ve sanal RAM teknolojisine de sahip. 256GB dahili depolama alanı bulunan cihaz, aynı zamanda ısı dağıtım sistemine de ev sahipliği yapıyor. 6,000mAh kapasiteli pil ünitesi ise cihazı besliyor ve bu pil 70W hızlı şarj desteğinin yanı sıra 10W ters şarj özelliğine de sahip.

Tecno POVA 6 Pro ilk olarak Filipinler, Suudi Arabistan ve Hindistan’da piyasaya sürülecek ve daha sonra diğer ülkelere de yayılacak. Cihaz Meteorit Grisi ve Kuyruklu Yıldız Yeşili olmak üzere iki renk seçeneği ile gelecek. Fiyatlandırma ise cihaz piyasaya çıkmadan önce açıklanacak. Bu yenilikler, oyun tutkunları için özellikle ilgi çekici olacak gibi görünüyor ve Tecno’nun bu alandaki iddiasını artırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x