iPhone 17 Pro Max’te 48MP telefoto lens olacağı iddia ediliyor

Teknoloji dünyasında dedikodular hiçbir zaman durmuyor ve en son sızıntılar, iPhone 17 Pro modelinde muhtemel bir 48MP telefoto kameranın bulunacağını işaret ediyor. Bu bilgi, Apple’ın tedarik zinciriyle ilgili derinlemesine analizleriyle tanınan analist Jeff Pu’dan geliyor. Pu, bu bilgiyi Apple’ın önemli tedarikçilerinden Largan Precision’a dair bir araştırma notunda paylaştı.

iPhone 15 Pro Max‘ın Antutu Benchmark skoru da açıklandı. Jeff Pu, bu yeniliğin Apple’ın Vision Pro başlığıyla entegre bir şekilde çalışarak sanal gerçeklik deneyimlerini optimize edeceğini öne sürüyor. Ancak lensin detayları ve Vision Pro ile olan bağlantısı konusunda daha fazla bilgi vermiyor.

Mevcut iPhone 15 Pro modelleri 48MP ana, 12MP ultra geniş ve 12MP telefoto lenslere sahip. iOS 17.2 güncellemesiyle bu cihazlar, Vision Pro’da oynatılabilecek 3D derinlik içeren mekansal video kaydetme yeteneği kazandı. Telefon yan çevrildiğinde, ana ve ultra geniş lensler birlikte daha fazla derinlik yakalayarak mekansal videoları daha etkileyici kılıyor.

iPhone 17 Pro Max’te 48MP telefoto lens olacağı iddia ediliyor

Bu son dedikodu, iPhone 16 Pro modellerinde 48MP ultra geniş lens olacağına dair önceki raporları destekliyor. Eğer bu gerçekleşirse, iPhone 17 Pro Max, tamamı 48MP lenslerden oluşan arka kamera sistemine sahip ilk iPhone olacak.

Daha yüksek megapiksel sayısı, daha detaylı fotoğraflar çekmeyi, kesme, yakınlaştırma ve büyük formatlı baskılar yapmayı mümkün kılacak. Ancak iPhone 17 Pro‘nun piyasaya sürülmesine hala yaklaşık iki yıl var (Eylül 2025) ve Apple’ın planları geliştirme süreci boyunca değişebilir. O zamana kadar gelecek sızıntıları takip etmeye devam edeceğiz.

Diğer bir haberde, iPhone 16‘nın erken dönem taslak görselleri internete sızdı. Bu görseller, iPhone 16’nın iPhone 12‘de görülen dikey olarak sıralanmış kamera düzenini koruyabileceğine işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x