Kaçıyorlar İddiaları Sonrası Ortalık Hareketlendi! Dilan Polat Soruşturmasında Başsavcılıktan Yeni Açıklama

Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın yurt dışına kaçacağı iddiaları sonrası Başsavcılıktan yeni açıklama geldi. Açıklamada, iki ismin de mal varlıklarına el konulduğu ve yurt dışı çıkış yasağı olduğu hatırlatıldı.

Kara para aklama’ ve ‘vergi kaçırma’ suçlamalarıyla MASAK’ın hazırladığı raporun ardından mal varlıklarına el konulan ve yurtdışına çıkış yasağı getirilen Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın yurt dışına kaçma hazırlığı yaptıkları öne sürüldü.

‘Belgeli Yorum’ YouTube yayınında Lale Özan Arslan’ın sorularını yanıtlayan gazeteci Erk Acarer, “Emniyet kaynaklarımızdan aldığımız bilgiler, bir Dubai planı yapıldığını ortaya koyuyor. 5 milyon dolar paranın konuşulduğu, 1 milyon doların da Engin Polat tarafından görüşme yapılan kişiye verildiği ifade ediliyor” demişti ⬇️

Haberlerin ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Dilan Polat ve Engin Polat hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, şüpheliler için yurtdışı çıkış yasağı uygulandığı ve şüphelilerin tüm mal varlıklarına el konularak dosya hakkında kısıtlılık kararı verildiği hatırlatıldı.

İşte o açıklama ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x